Şimdi rüzgar türbinlerini daha hızlı ve daha güvenli hale getirin

Rüzgar enerjisi santrallerindeki vida bağlantıları (WEA), özellikle kule yapıları ile kule konstrüksiyonunu birleştirir ve rotor kanatlarını göbeğe sabitler. Dayanıklılık sınıfı 10.9’un, 64 mm’ye kadar civata çapı olan yüksek mukavemetli civata bağlantıları kullanılır. Bunlar tipik olarak çelik boru kulelerinin, rotor kanatlarının ve makine dairesinin halka flanş bağlantılarında kullanılır.

Yüksek dinamik yükten ötürü, ön yükleme kuvveti son derece önemlidir; kuvvetin kendisi cıvatadan civataya tekrarlanabilir, ancak çeşitli faktörlerden dolayı dağılabilir veya hatta elde edilemeyebilir. Sonuç: düzenli ve çok pahalı kontroller.

Aynı zamanda, açık deniz rüzgar türbinlerinin inşası hızlı bir destek gerektirmektedir. Çünkü hava, denizdeki rüzgar türbinlerinin inşası için mevcut zamanı belirler. Ayrıca tekrarlanabilir çalışır ve standart cıvatalama ile kullanılabilir en hızlı yükleme yöntemi – HYTORC üç parçalı mekanik KELEPÇESİ Dehnmutter ile sanayi destekler. Proses, burulma içermez, GL-Wind tarafından onaylanmıştır, iş güvenliği içindir ve bu nedenle özellikle açık deniz rüzgar türbinleri için uygundur. İdeal rotor kanatlarının civatalanması için prosedürdür. Teknolojinin Avantajı: Tekrarlama doğruluğu ile hassas, kalibre edilebilir önyükleme kuvvetleri üretir. Önceki sıkma yöntemleriyle karşılaştırıldığında, daha önce gerekli olan cıvatalama süresinin% 50’sinden fazlası kaydedilebilir.

Yükleyici Eco2TOUCH şartlarına bağlıdır ve kalite güvencesi Sıkışarak başladı meşgul olamaz: tornavida ile birlikte kullanıldığında hidrolik pompa Eco2TOUCH operatör hatası en aza indirir. Özel olarak, dönme momenti-açı ile sıkma veya verim kontrol gözde yöntemleri aynı zamanda günlük olarak ticari olarak temin edilebilen hidrolik tork anahtarı ile birlikte kullanılabilir şantiye için uygun standart vida M 20 şimdi daha büyüktür. Böylece, örneğin, silindir çevirme civatası (azimut, zift yatağı, bilye dönüşü) optimize edilebilir. Burada kullanılan standart HV vida bağlantıları sayesinde, her iki anlatılan montaj metodu, ön yükleme kuvvetini kontrollü ve tekrarlanabilir bir şekilde arttırmaktadır.

Leave a Reply