Uzmanlık ve etkinlik haberleri

Burada HYTORC'ın güncel uzman makalelerinin yanı sıra yaklaşan etkinliklerin ve etkinliklerin haberlerini bulacaksınız.

Hafif yapı: Akma sınırında

Tork yöntemi, dişli bağlantılarda ön yükleme için en yaygın kullanılan yöntem olmasına rağmen ancak her durum için ideal değildir. Bakım gerektirmeyen civata bağlantıları çok zor başarılabilir.Buna rağmen endüstrilerde vazgeçilmezdir. Daha uygun olan akma sınırı kontrollü sıkma (SGA). Ancak sınırlayıcı süreç, mobil cıvatalama sistemi ile daha büyük cıvata bağlantıları için nasıl kullanılabilir?

Hoşçakal, Dayama kolu

Bir dayama kolu olmadan civatalamak harikulade bir şeydir - hayret verici değildir, fakat pek çok avantajı beraberinde getirir: Tasarımcılar planlama, tesisler ve aletler korunurken ve iş güvenliğini arttırırken civatalama tekniklerindeki farklılıkları ve boşluğu hesaba katmak zorunda değildir. İşlemin temeli, akıllı cıvatalama elemanları tarafından desteklenen geleneksel bağlantı elemanlarıdır.

Şimdi rüzgar türbinlerini daha hızlı ve daha güvenli hale getirin

Rüzgar enerjisi endüstrisi yıllardır sahaya uygun, mobil hidrolik ve elektrikli cıvatalama araçlarından yararlanmaktadır. Bu aletler ile çeşitli donanımlar (kuleler, nacelle, gondollar, rotor bıçakları) cıvatalanmıştır.

Sıkı olmalı

Flanş vida bağlantıları sıkı olmalı, sızıntılar en aza indirilmelidir. Diğer şeylerin yanı sıra, yönetmelikler, tesis operatörlerini flanş bağlantılarını doğru şekilde tasarlayıp hesaplamaları ve uygun contaları seçmelerini zorunlu kılmaktadır. Civatalama yaparken bile dikktli bir şekilde işe koyulmak gerekmektedir. Operatörler, profesyonel cıvatalama prosedürlerine güveniyorlarsa, kendilerini çok fazla sorundan kurtarabilirler.

İyi eğitimli, kurallara göre civatalanmış

Gerçekten kimseyi mutlu etmiyorlar, ama yine de vazgeçilmezler: yönetmelikler ve kurallar. Armatürler ile ilgili düzenlemelerin sayısı Almanya'da olduğu gibi AB'de de artmaktadır. Düzenleyicileri kurallar ağı ile tanıştırmak için, eğitime ihtiyaç duyulur - hatta bazen gerekli. Eğitim hakkında nelerin bilinmesi gerekir? Ve kullanılan araçların etkisi nedir?

TURKCHEM 2018 Fuarındaydık.

8-10 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen 8. Uluslararası Özel, Spesifik Kimyasallar, Genel Kimyasallar, Petrokimya ve Kimyasal Ara Ürünler Fuarı'nda yerimizi alarak yeni ürünlerimiz ve ekipmanlarımızla ilgili tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdik.