SmartSTUD

Dünyanın ilk torziyonsuz civatası

SmartSTUD, tüm kullanım koşullarında ve çok yüksek çalışma sıcaklıklarında, civatalanmış deliklerde civataların eksenel ve burulmasız ön yüklemesini sağlar.

SmartSTUD, üç parçadan oluşan torziyonsuz bir bağlantı elamanıdır. Civatanın kullanım alanına göre farklı ölçülerde üretilmesi mümkündür.Teknik özelliklerinden dolayı cıvata bağlantılarının torziyonsuz ve eksenel bir şekilde yapılabilmesi mümkündür. SmartSTUD'nin ölçüleri kapsül somun ya da inbus cıvataları için, DIN 2510 kullanılabilir.Ve 600 dereceye kadar dayanıklıdır.

SmartSTUD'ın basit yapısı

SmartSTUD torsiyondan arındırılmış bir civatadır. ``Civata`` kendisi bir streç veya tam stok olarak tasarlanmış ve bir tarafı ek olarak iki vites alır. Dış yuvarlak manşon, genel olarak SmartSTUD sisteminde genel olarak ``somun`` oluşturur. Bu amaçla ayrı bir ``pul`` da entegre edilmiştir. Genel sistemin bu basit yapısı, ilk kez ``civata`` nın eksenel olarak ve her şeyden önce burulmadan gerilmesini mümkün kılar. Ve bu tüm sürtünme katsayılarının kontrolü altında.

Temellere göre azaldı

SmartSTUD'nin boyutları, dış çapın bir Allen civatasınınkine denk geldiği ölçüde azaltılmıştır. Böylece, dış çap sadece 1.5 nominal diş çaplıdır. Daha önce uzay nedenleriyle kullanılan kapsül somunları artık SmartSTUD ile de değiştirilebilir. Daha yüksek önyükleme kuvvetleri daha hızlı ve daha doğru bir şekilde elde edilebilir.

Civataların tamamen eksenel olarak sıkılması

Civatanın dış dişleri, montaj aletinin civatasını, civatanın eksenel yönünde SmartSTUD üzerinde tutar. Dış manşonu (somun) kendi rondelasına çevirerek, civata eksenel olarak gerilir ve burulma içermez. Tüm göreceli hareketler, SmartSTUD içinde gerçekleşir, böylece bu sistem, uygulamadan bağımsız olarak, montaj önyükleme kuvvetine tam olarak kalibre edilebilir. Daha yüksek doğruluk için.

600 ° C'ye kadar uygulama

Basit bir tasarıma ve DIN 2510'a göre kapsül somunlarının boyutlarına uyum sağladığından, SmartSTUD 600 ° 'ye kadar sürünme dayanımlıdır. Bu, bu sisteme yeni kullanımlar verir, örn. türbin kaplinleri ve gaz türbinleri gibi sıcak satış makineleri alanında. SmartSTUD, XXI ve AVANTI serilerinin tüm montaj araçlarının yanı sıra jGUN AirTensioner ile monte edilmiştir. Mevcut takım çok işlevli kullanılabilir

Dünya çapında operasyonda

Özellikle elektrik üretimi alanında birçok şirket, sıcak yönlendirme sistemleri için SmartSTUD'ye güvenmektedir. Demontaj ve montaj sürelerinde önemli bir azalma sonucu. Makine mühendisliği alanında, SmartSTUD öncelikli olarak yüksek sıkma kuvvetlerinin sınırlı alanlarda garanti edildiği yerlerde kullanılır.