TÜV Süd’ün Avrupa basınçlı ekipman günleri: HYTORC yüksek kalibreli konferans programını destekliyor
Münih, 1 Haziran 2017 – Dünyanın önde gelen hidrolik ve pnömatik cıvata teknolojisi tedarikçilerinden biri olan HYTORC, 12. Avrupa Basınçlı Ekipman Günleri’ni dört gözle bekliyor: Etkinlik (Münih’in yakınındaki 27 Haziran ve 28. Veranstaltungsforum Fürstenfeldbruck) tanınmış uzmanların buluşması basınçlı ekipman endüstrisi. Organizatör TÜV Süd’e göre sempozyum, basınçlı ekipman üreticileri, fabrika ve boru hattı inşaatı imalatçıları, küçük ve büyük ölçekli tesislerin operatörleri, planlama şirketleri ve mühendislik firmaları, teknik danışmanlık şirketleri ve denetim ve izleme kuruluşlarını hedefliyor.

Organizatörler, uygulama ve deneyim raporlarına, operatör ve üreticiler için doğrudan pratik alaka düzeyiyle odaklanmaktadır. Bu bağlamda, HYTORC-Barbarino & Kilp GmbH Genel Müdürü Patrick Junkers tarafından yapılan sunum: Organizatörler onu standart VDI / VDE 2862 hakkında konuşmaya ve üreticinin bakış açısından vidalama sistemleri ve aletleri için minimum gereklilikleri konuşmaya davet etti. Diğer şeylerin yanı sıra, direktif, tüm cıvatalama vakalarının risk kategorilerine göre sınıflandırılmasını gerektirir. Daha sonra, tüm vidalama işlemleri tamamen belgelenmelidir. Bu araçlar düzenli olarak kullanıcılara gereksinimleri karşılamıyorsa zorluklarla karşılaşır. Bu nedenle, akıllı araçlar sadece otomatik olarak oturum açmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı hatalarını da önlerler.

Toplantıda ele alınan başlıklar arasında, basınç ekipmanlarında uluslararası ticaret, Avrupa, uluslararası ve Alman standartlarının mevcut durumu ve EN 13445, EN 16668, İnşaat Malzemeleri Yönetmeliği’nin aksine Basınçlı Ekipman Direktifi gibi düzenlemeler yer almaktadır. Basınçlı ekipman ve malzemelerin üretimi ve testi konu başlıkları altında bulunabilir. Buna ek olarak, programda “3D baskı” trend temasını da oluşturdu: Basınçlı kaplarla bağlantılı olarak 3D baskı işleminin zorluklarına gidecek.