Terzilik aracı ölçmek için yapılmış mı? Barbarino & Kilp, 3D olarak yazdırır
Münih, Almanya, 14 Kasım, 2017 – Avrupa’nın en iyi çözümlerinden biri olan cıvatalama çözümlerinin uzman tedarikçisi Barbarino & Kilp, müşterileri için özellikle zorlu cıvatalama problemlerini zarif ve uygun maliyetli bir şekilde çözüyor: HYTORC aletlerine her zaman eklenmiş 3D baskı ile test amaçlı olarak özel aletlerin yapımı gerçekleştirilebilir. Geliştirme ve kalite yönetimi uzmanı Markus Nickl, müşterinin ihtiyaçlarını karşılar ve bu temelde özel bir araç tasarlar. Takımın prototipini geleneksel bir şekilde üretmek yerine – yani tornalama, frezeleme ve sertleştirme – Nickl, üretim için bir 3D yazıcıya güveniyor. “Müşterilerimiz, bazen özel aracın işe uygun olup olmadığını saatlerce görüyorlar. Maliyetler de önemli ölçüde düşüyor “diyor Markus Nickl.

Barbarino & Kilp, bu teklifle hizmet portföyünü önemli ölçüde genişletiyor. Cıvatalama uzmanları, müşterilere her zaman cıvatalama projelerinden önce, örneğin uygun yöntemler, teknik özelliklerin belirtilmesi veya kullanıcıların ve geliştiricilerin pratik eğitimleriyle ilgili sorular sormaktadır. Fused Deposition Modelling’in (FDM) on yılların tecrübesi ile birlikte kullanılması, müşteri yararını yeni bir seviyeye taşımıştır: en kötü durumda, piyasa veya üretim lansmanları, amaçlanan araçlar işe yaramadığından ertelenmek zorundaydı. Böyle imtiyazlar şimdiden iyi bir şekilde yönetilebilir.

Tipik olarak, örneğin, sınırlı alan veya vidaların olağandışı düzenlemeleri varsa, özel aletlere ihtiyaç vardır. Örneğin, Barbarino & Kilp, mevcut kısıtlı alan nedeniyle aletin vidalama işleminden biraz daha uzaklaşmasını sağlamak için Ofset Bağlantı halkası anahtar sistemi için özel tasarımlar yaptı. CAD verisi alınmadan, uzmanlar özel bir takımın prototipini yapmak ve müşteri ile koordinasyon yapmak zorunda kaldılar. 3D baskı sayesinde, bu aşamada kolay ve ucuz bir şekilde değişiklikler yapılabilir.

Markus Nickl sertifikalı bir makine mühendisi ve sadece işlenecek bir iş parçasını değil metal parçasını da görüyor. Yıllarca, daha istikrarlı hafif yapı için bir model olarak doğanın nasıl kullanılacağı sorusu üzerinde çalışıyor. Ürettiği özel aletler, boyutlarına bağlı olarak saatlerce kullanıma hazırdır. Tasarlanan kalıbı, vidalama yerine gerçek nesneye bir tasarım testinde durdurmaya ve klasik bir ürünle üretilen bileşenin amacına hizmet edip etmediğini kontrol etmeye çalışırlar. Nickl CAD verileri varsa, özel aracı doğrudan kendi bazında yapabilir. Aksi takdirde, siteyi ziyaret etmek boyutları yakalamak için yeterlidir. İkinci bir yerinde randevuda, gerekli olan değişiklikler, parça geleneksel olarak üretilmeden önce belirlenebilir.