Münih Forum Bağlantı Teknolojisi: Büyük Veri, vida bağlantı teknolojisiyle buluşuyor

Münih, 7 Kasım, 2017 – Dünyanın önde gelen hidrolik ve pnömatik cıvata teknolojisi tedarikçilerinden biri olan HYTORC, Aralık 2017’de sekizinci Münih Forum Bağlantı Teknolojisine (VT Forum) davet ediyor. RUD Ketten ve Kempchen Dichtungstechnik ile ortaklaşa düzenlenen forum, mekanik ve tesis mühendisliği, çelik konstrüksiyon, kimya, petrokimya ve enerji sektörlerinden çok sayıda uzmanı bir araya getiriyor.

Forum Bağlantı Teknolojisi (06. ve 07. Aralık 2017, Holiday Inn Munich-Unterhaching), Avrupa’da vida ve cıvatalama, sızdırmazlık teknolojisi, triboloji (sürtünme) ve kaldırma teknolojisi alanlarında faaliyet gösteren tek uzmanlık alanıdır. Katılımcılar, endüstriyel uygulamalar için yeni yasal ve teknik standartları ve yenilikçi teknikleri tartışıyorlar.

Çeşitli dersler cıvatalama ile ilgili yasal standartları çevreleyen mevcut duruma ışık tutuyor. Diğer şeylerin yanı sıra, Federal Çevre Ajansı’ndan Rainer Remus konferansında bu konuyu ele alıyor (“Tandüften revize edildi: Operatörler ve otoriteler için en önemli emisyon değişiklikleri”), başka bir ders VDI 2230 tarafından alındı ​​(“FEM’in Hızlı ve Güvenli Vida Değerlendirmesi” VDI 2230 “). Bu konulara ilişkin bilgiler standartların sayısı arttıkça önemlidir, ancak tüm kullanıcılar ne için olduklarını ve standartlara uymak için neler yapılması gerektiğini bilmemektedir. VT Forumu ilgili yönetmeliklerle ilgili pratik bilgileri aktarır.

İlgili bilgilerin uygunluğu, Barbarino & Kilp GmbH Genel Müdürü Patrick Junkers tarafından vurgulanmıştır: “Standartlara uyum, birçok sebepten dolayı vazgeçilmezdir. Bu sayede kullanıcılar kendilerini, çevreyi ve ilgili bitkileri koruyorlar ”diyor Junkers. Junkers, “Sadece düzenlemeleri detaylı olarak bilenler kendilerini, kullanıcılarını ve kurulum için araçlarını hazırlayabilirler” diyor.

Dipl.-Ing. Holger Junkers: Vidalı bağlantı yaparken gerçekten önemli olan şeyi akılda kalıcı bir şekilde açıklıyor. Basit olan şey, Kategori A bağlantılarına izin verilen araçlar hakkında birçok ayrıntılı bilgi gerektirir. “Mobil uzatma sınır kontrollü sıkılaştırma yöntemleri sayesinde yapıcı hafif yapı ve bakım gerektirmeyen vida bağlantısı” veya “Dijitalleştirme ile katma değer yaratma” konusunda diğerlerinin yanı sıra üç atölye çalışması da, VT Forumunun tutarlı pratik yönelimini vurgulamaktadır. Büyük veri / sayısallaştırma ve civatalama projeleri üzerine atölye çalışması muhtemelen bu formda eşsiz olmalıdır. Sadece çok şey ortaya çıkıyor: Deutsche Telekom ayrıca Büyük Veri platformunda da rol oynuyor.

Diğer konuşmacılar ayrıca Siegen Üniversitesi, FH Münih, RAG Deutsche Steinkohle AG, Kuhne Anlagenbau, Eibach Oberflächentechnik veya Atotech’te çalışmaktadır. Diğerleri arasında, “Düşük maliyetli ülkelerden ithalat için risk yönetimi” veya “Yüklü teçhizat olarak ilk kez denenmiş kompozit deneyimleri” gibi konuları sunacaklar. Tüm dersler, bilim ve sanayi temsilcilerinden oluşan yetkin bir danışma kurulu tarafından önceden incelenerek pratik uygunlukları açısından incelenmiştir. Her dersten sonra sunum yapan ve diğer dinleyicilerle görüşmek için zaman olacaktır.

Ders programına paralel olarak, bu yıl yine cıvata sektöründen şirketlerin kendilerini tanıttığı bir sergi alanı olacak. Kendi beyanlarına göre, katılımcılar, geçmiş yıllarda forumun karşılaştırılabilir büyüklüğünü takdir ettiler: Birbirinden çok ilgilenen ticaret ziyaretçileriyle görüşmeler çok iyi ve konuşmaları derinleştirmek için yeterli zamana sahip. Ayrıca, civatalama konusundaki yakın odak sadece bu alana ilgi duyan ziyaretçileri bir araya getiriyor.