HUSUM Wind 2017: Daha hafif rüzgar türbinlerinin inşası ve hassas bakımın yapılması

Münih, 16 Ağustos 2017 – Dünyanın önde gelen hidrolik ve pnömatik cıvatalama teknolojisi tedarikçilerinden biri olan HYTORC, HUSUM Wind 2017’deki rüzgar türbinlerinin (rüzgar türbinleri) üreticilerine ve operatörlerine, sadece sistemlerini tasarlarken sadece kilo almakla kalmıyor. Ama aynı zamanda 300 veya 500 saatlik bakımın mümkün olduğunca hassas bir şekilde nasıl idare edilebileceğini.

HUSUM Wind 2017 (12-15 Eylül, Hall 4C-16, Stand 232) sırasında, uzmanlar rüzgar enerjisi endüstrisinde verim sınır kontrollü çekme işleminin faydalarını gösterecek: ilk olarak, daha önce olduğundan daha hafif olan WEA yapıları – Böylece stabilite ve güvenilirlik kaybediliyor. Vidalama işlemi vidayı normal tork yönteminden daha iyi yükler ve böylece vidaların aşırı boyutlandırılmasını önler.

İşlemden en iyi şekilde yararlanmak için, HYTORC, cıvatalama uzmanının fuar standında da gösterdiği akıllı proses ve dokümantasyon pompası Eco2Touch’ı önerir. Tork dönüş açısı veya akma dayanımı gibi dokuz farklı montaj ve analiz işlemini güvenilir bir şekilde kontrol eder ve tüm ilgili değerleri belgeler.

HYTORC-Barbarino & Kilp GmbH Genel Müdürü Patrick Junkers, “Pompa, rüzgar enerjisi endüstrisinin çeşitli görevler için kullanabileceği özel çözümler için başlangıç ​​noktasıdır” diyor. Junkers şöyle devam ediyor: “Denenmiş ve test edilmiş hidrolik tork anahtarlarımızla bağlantılı olarak, örneğin, reaksiyon kolu olmadan iş güvenliği ve sistem dostu bir şekilde birbirine vidalanabilir”. Pompa ve tornavida, zWasher veya LoaDisc anti-rotasyon rondelaları veya CLAMP, SmartStud veya justBolt anti-rotasyon cıvata setleri gibi beş olası cıvata elemanından biriyle durur. HYTORC, HUSUM Rüzgarı süresince tüm bu çözümleri standında sergileyecek.

Aynı zamanda pompa, daha hassas bakım prosedürlerini de sağlar: ön yükleme vida bağlantılarının daha fazla tork uygulamasına uygulanabilir, bu da sıkılmış vida bağlantısını derhal veya hatta birkaç yıl sonra tekrar test etmeyi ideal hale getirir. Akıllı pompa, tespit edilen torkun grafik değerlendirmesini yapabilir. Bu arzu edilen bir şey değildir, çünkü bu tip bir tork ölçümü, VDI / VDE 2645 Bölüm 3’e göre makine mühendisliğinde tanınan bir işlem kabiliyeti çalışmasıdır.

HUSUM Rüzgarı 12 ile 15 Eylül 2017 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek ve sektörde en önemli çekirdek pazara sahip: teknolojik olarak öncü Alman rüzgar enerjisi pazarı. Kara ve deniz rüzgar endüstrisinden 650’den fazla katılımcı, en önemli ürünlerini ve yeniliklerini sunuyor. Sergi alanına ek olarak, HUSUM Wind de bir kongre ve bir iş fuarı vardır.