Achema 2018: HYTORC cıvatalı flanşlar tamamen sıkı
Münih, 4 Nisan 2018 – Dünyanın önde gelen hidrolik ve pnömatik cıvatalama teknolojisi tedarikçilerinden biri olan HYTORC, son 50 yılda Achema 2018’de (11-15 Haziran 2011, Salon 8.0, Stand G81) dikkat çekiyor: Bir yandan, cıvatalama uzmanı 50. kuruluş yıldönümü. Öte yandan, kapsamlı flanş konseptine sahip Alman HYTORC temsili, bu beş on yılın civatalama konularına odaklanmasından birisini göstermektedir.

HYTORC, Achema 2018’de, flanşların sızdırmayan vidalanması için gerekli tüm bileşenleri bir araya getirmektedir: hassas, hassas kalibre edilmiş tornavidalar, akıllı, otomatik çalışan hidrolik pompalar, rotasyon rondelaları, flanş üzerindeki vidaların hatasız işaretlenmesi için araçlar ve özel olarak uyarlanmış yağlayıcılar.

Büyük bir rafineride yapılan bağımsız bir araştırma, bu kadar kapsamlı, tek kaynaklı, tek bileşenli bir çözümün yüzde 100 teknik sınıf flanşların temeli olabileceğini göstermiştir. HYTORC uzmanları, flanşları mutlak sıkılıkla cıvatalamak için gereken eğitim önlemleri hakkında bilgi sağlayabilir. Çünkü kullanıcılar mükemmel bir şekilde kullanmıyorlarsa mükemmel malzeme tek başına yeterli değildir.

Alman doğumlu HYTORC kurucusu John Junkers, 1968’de vidalı bağlantıları daha güvenli, daha hızlı ve daha kolay hale getirmeye karar verdiğinde, şirketin teklifinin ne kadar kapsamlı olacağını hayal bile edememişti. O zaman ilk hidrolik tork anahtarını geliştirdikten sonra, yalnızca bu tip bir takımın daha da geliştirilmesine odaklandı. Bu nedenle, HYTORC’nin on yıllardır hidrolik vidalamada diğer alet üreticilerinden daha fazla uzmanlık biriktirdiği gerekçesiyle söylenebilir.

HYTORC, Almanya, Avusturya, İsviçre ve Türkiye’de Barbarino & Kilp GmbH ve devotec GmbH tarafından temsil edilmektedir. Her iki uzman da kapsamlı ürün portföyünü kararlılıkla zenginleştiriyor. Bir yandan flanş üzerindeki numaralandırma vidaları için FlangeFix kayışı gibi akıllı şirket içi gelişmelerden, HYTORC aletlerinin daha fazla geliştirilmesini veya vidalama işlemi sırasında tüm proses parametrelerinin belgelenmesi için özel olarak geliştirilmiş yöntemleri hedeflemiştir. Diğer taraftan danışmanlık yeterliliği ve şirketin kendi eğitim teklifi.

Barbarino & Kilp GmbH Genel Müdürü Patrick Junkers, “Flanşların cıvatalama çözümümüze ek olarak, bu yılki Achema’nın pratik formunda uzman derslerine de katılıyoruz” diyor. Ders konuları, basınç taşıyan 2016/1716 / VDE kılavuz sayfası uyarınca basınç taşıyan bileşenlere cıvatalı flanş bağlantılarını, 2016/2017 basınçlı arıtmanın kapatılmasından elde edilen bir saha raporunu veya metalik halka bağlantılarının uygunluk ve sızdırmazlık davranışları üzerine bir konferansı içerir.

Trienal ACHEMA kimya mühendisliği, proses mühendisliği ve biyoteknoloji için dünya forumu. Yaklaşık 3.800 katılımcı, 100’den fazla ülkeden 167.000’in üzerinde katılımcıya yeni ürünler, süreçler ve hizmetler sunmaktadır. Laboratuar ekipmanlarından, pompalardan ve analitik ekipmanlardan paketleme makinelerine, kazanlara ve karıştırıcılara, güvenlik mühendisliğine, malzeme ve yazılımlara, kimyasal ekipmandan farmasötik ve gıda üretim ekipmanlarına kadar her türlü laboratuar ekipmanından. Ekteki kongre, serginin tema çeşitliliğini birkaç yüz bilimsel konferans ve sayısız misafir ve ortak etkinliği ile tamamlayacak.