Akülü tornavida HYTORC LION Tabanca: Mükemmel şekilde vidalanabilir tekrarlanabilir – ve tüm verileri kaydedin
6 Nisan 2017 tarihinde Münih – Dünyanın önde gelen hidrolik ve pnömatik cıvatalama tedarikçilerinden biri olan HYTORC, tüm cıvatalama verilerini otomatik olarak kaydedebilen uygun fiyatlı, akülü bir hassas cıvatalama sistemi olan LION Tabancasını piyasaya sürdü.

Kullanışlı, kablosuz kumandalı tornavida, 30 ila 330 Newton metre arasında tork hassasiyeti gerektiren kullanıcılar için üretilmiştir. LION Gun, ön taraftaki bir LCD ekran tarafından kontrol edilir, bu da doğrudan güneş ışığında bile kolayca okunabilir. Burada operatör istenen torku veya gerekirse dönüş açısını ayarlar. Her iki değer de bir düğmeye basarak tornavida tarafından tekrarlanır, vida ile vidalanır. Ekran ayrıca daha az çalışma hatası sağlar, çünkü vidalama işlemi ile ilgili tüm bilgileri açıkça ve açıkça gösterir. Değerlerin yanlış yorumlanmasına bağlı olarak insan hataları neredeyse ortadan kaldırılır, vidalamanın kalitesi önemli ölçüde artar.

HYTORC-Barbarino & Kilp GmbH Genel Müdürü Patrick Junkers, “LION’un en önemli özelliği kayıt fonksiyonudur” diyor. Junkers şöyle devam ediyor: “Bir çalışma günü sonunda, tornavida tüm ölçülen değerleri USB arabirimi üzerinden bir PC’ye iletir, böylece tüm vidalama işlemlerinin mükemmel bir şekilde belgelenmesi gün boyunca kullanıcıyı rahatsız etmeden gerçekleştirilir.”

3,5 kilogramlık tornavida, geleneksel pillerin iki katı uzunluğa dayanan ve bir saat içinde yüzde 80’e kadar şarj edilebilen 18 voltluk bir pile (4.1 Ah, lityum iyonları) sahiptir. Tipik olarak, 100 ila 200 cıvatalama işlemleri bir şarj ile tamamlanabilir. Hiçbir zaman aracın altına takılan değiştirilebilir piller, çalışma süresini uzatmak için kullanılabilir.

İş güvenliği, aynı zamanda, somunlayıcı ile birlikte HYTORC için de yüksek bir önceliktir: Alet sadece minimum düzeyde titreşir ve çalışma sırasında sadece 70 ila 75 dB’lik bir gürültü seviyesi oluşturur. Karşılaştırma yaparken, geleneksel darbe anahtarları 100 dB’ye kadar gürültülüdür, bu da onları bir metre uzakta çalışan bir pnömatik çekiç kadar gürültülü kılar. Aksine, kullanıcılar LION Silahı ile işitme koruması olmadan çalışabilirler. Güçlü titreşimli darbeli somunlara neden olabileceğinden sağlık sorunları da yoktur.

LION Tabancası, örneğin, anti-rotasyon rondelaları kullanılarak bir reaksiyon kolu ve karşı tutma anahtarı olmaksızın da çalıştırılabilir. Ayrıca, HYTORC, dönme rondelası rondelaları veya ayarlanabilir özel reaksiyon kolları için geniş çaplı uzatmalar sağlar. Böylece, tornavida neredeyse her amaca uyarlanabilir.