Achema 2018: HYTORC, teknisyenler ve mühendisler tarafından sıkı flanşlar sağlar

24 Mayıs 2018’de Münih – Dünyanın önde gelen hidrolik ve pnömatik cıvatalama tedarikçilerinden biri olan HYTORC, Achema 2018’de dişli bağlantılar için akademisini başlatıyor. Yıllardır Augsburg’da HYTORC tarafından işletilen eğitim merkezinin büyük başarısı nedeniyle, merkez bir akademiye ve bir başka Barbarino & Kilp GmbH markasına dönüşüyor.

Yıllarca var olan kullanıcı eğitiminin yanı sıra – iş güvenliği, araçların doğru kullanımı, bireysel standartlara uymak için gereken eğitime kadar – Akademi artık plancılar, mühendisler ve tasarım mühendisleri için özel içerik sunuyor. Doğru ve pratik olarak geliştirilebilmesi için standartlar veya sertifikalar hakkında bilgi verilmelidir. Mühendislerin yeni standartlar ve spesifikasyonları hakkında iyi bir zamanda öğrenmeleri önemlidir – ve bu, civatalı eklem akademisinin, yeni veya revize edilmiş standartları erken aşamada aldığından ve bunları eğitim programına dahil etmesinden dolayı tam olarak bunu sağlar. Mühendisler, eğitim içeriğini sahada veya web semineri (e-öğrenme) aracılığıyla istedikleri zaman öğrenebilirler.

Sertifikasyonda hiçbir şey değişmedi: Akademi hala ISO 29990: 2010’a göre onaylandı. Eğitim katılımcıları veya işverenleri için, bu, mezunların uluslararası kabul görmüş bir sertifika aldıkları anlamına gelir. Bu, diğerlerinin yanı sıra yurtdışı operasyonlarını kolaylaştırır.

Junkers, Barbarino & Kilp GmbH Genel Müdürü Patrick Junkers tarafından eğitimin önemini vurgulamaktadır: “Eğer kullanıcılar ticarete hükmediyorlarsa, bu da kesinti sürelerinin yanlış şekilde cıvatalı bağlantılar ile engellenmesi nedeniyle, sonuçta daha düşük işletme maliyetlerine yol açmaktadır” diyor. Bir rafineride yapılan bağımsız bir araştırma, uygun şekilde eğitilmiş tesisatçıların yüksek kaliteli aletler ile çalıştığı durumlarda flanşların sıkıca sıkılabileceğini kanıtlamıştır. Junkers’a göre, teçhizatın kendisi de eğitimden faydalanıyor: Modern vidalama aletleriyle çalışmaya uygunlarsa, daha yüksek bir yaşta bile hareket halinde olabilirler. Çünkü kendilerini sadece büyük çabalarla çalışan araçlarla boğmak zorunda değiller.

Vida bağlantısı Akademisi’nin özel bir özelliği, eğitmenin önceden tanımlanmış, standartlaştırılmış içerik ve bireysel müşteri gereksinimlerine ek olarak buluşabilmesi ve böylece kişiye özel eğitime uyarlanmasıdır.

Tabii ki, HYTORC sadece fuar standında eğitimden bahsetmiyor. Öte yandan, Achema 2018’de, flanşların sızdırmaz cıvatalanması için gerekli tüm bileşenler bir araya getirilmiştir: hassas çalışma, hassas kalibre edilmiş tornavidalar, akıllı, otomatik çalışan hidrolik pompalar, rotasyon rondelaları, flanş üzerindeki vidaların hatasız işaretlenmesi için araçlar ve özel olarak uyarlanmış yağlayıcılar.

Trienal ACHEMA kimya mühendisliği, proses mühendisliği ve biyoteknoloji için dünya forumu. 50’den fazla ülkeden yaklaşık 4.000 katılımcı, kısa bir süre önce tüm dünyadan yaklaşık 170.000 katılımcıya yeni ürünler, süreçler ve hizmetler sundu. Laboratuar ekipmanlarından, pompalardan ve analitik ekipmanlardan paketleme makinelerine, kazanlara ve karıştırıcılara, güvenlik mühendisliğine, malzeme ve yazılımlara, kimyasal ekipmandan farmasötik ve gıda üretim ekipmanlarına kadar her türlü laboratuar ekipmanından. Ekteki kongre, serginin tema çeşitliliğini muhtemelen 800 bilimsel konferans ve sayısız misafir ve ortak etkinliği ile tamamlayacak. Achema.de’de daha fazlası


HYTORC hakkında:

1968 yılında kurulan HYTORC, bu yıl 50. kuruluş yıldönümünü kutlayan, tork kontrollü, ön gerdirmeli vidalama teknolojisi alanında dünyanın lider markasıdır. Uzun yıllardır, bilinen endüstriyel şirketler, bütünsel çözüm uzmanlığına, yüksek kaliteli ürünlere ve tutarlı müşteri hizmetlerine güvenmektedir. Sayısız patent, piyasada bir inovasyon avantajı sağlamakta ve sürdürülebilir maliyet-fayda optimizasyonu ve proses ve iş güvenliği için çaba olarak katma değeri kanıtlamıştır. www.hytorc.tr